Biyogaz

PowerRing

PowerRing PowerRing Biogest

PowerRing Biyogaz Tesisi konsepti tek bir yapıda 5.0 MWa kadar üretim kapasitesine izin verir.

PowerRing iç içe geçmiş iki digesterdan oluşur.

– Ana digester (dış halka)
– İkincil digester (iç halka)

PowerRing;
– modüler kompakt tasarım
– minimum ısı kaybı
– ideal karıştırıcı pozisyonu
– düşük enerji (iç) tüketim
– optimum karıştırma – tüm digester içeriklerinin optimum şekilde karıştırılması (eşit ve optimum homojenizasyon)
– sedimentasyon tabakasının oluşumuna karşı koruma
– işletme için mükemmel garantilerle en kaliteli ekipman ve bileşenleri içerir.

PowerRing Biyogaz Tesisinin Avantajları

PowerRing sistemi, farklı besleme hammaddelerin kullanılabilmesini sağlar. Parçalanması zor olan hammaddeler bile ön işlem yapılmadan kullanılabilir ve kolayca işlenebilir. Özel geliştirilmiş yem konsepti ve seçici alt tabaka yönetimi sayesinde, yüksek verimli çürütücüler sayesinde düşük enerji içerikli besleme stoğu bile kullanılabilir. Sonuç olarak, PowerRing, ek yatırım gerekmeksizin geniş bir aralıkta ham madde kullanımı için mükemmel bir şekilde uygundur.

Yüksek derecede bozunma:

Bu büyük bir sindirim hacminden dolayı başarılabilir. Ayrıca, PowerRing‘in çok yüksek organik hacimsel yükleme ile çalışabilir, bu yüzden her şey düzgün bir şekilde sindirilecektir. Bununla birlikte, ikincil sindirici, biyolojik aktivasyonunun optimal bozulma koşullarından ötürü daha düşük substrat maliyetlerine yol açmaktadır.

Düşük enerji tüketimi:

PowerRing tasarımında karıştırma sistemi ve digester geometrisi mükemmel şekilde eşleştirilir, böylece karıştırma kanalı olarak tasarlanan birincil digesterde enerji tüketimi optimize edilebilir. Isı kayıpları termal olarak yalıtılmış sindirim sistemi kapağı nedeniyle minimize edilebilir. Tesis, kıtasal iklim koşullarında, çok soğuk kışlarda kullanım için mükemmel şekilde uygundur. Kojenerasyon tarafından üretilen ısı bu nedenle başka amaçlar için kullanılabilir.

PowerRing Karıştırma Teknolojisi

Tüm digester içeriklerinin optimum homojenizasyonu – bir sediman veya yüzme tabakasının oluşumuna karşı koruma sağlanması.

Hammadde ajitasyonu, optimal birincil hidrodinamik akışlara bağlı olarak, düşük güç tüketimi ile tüm birincil sindirim alanı üzerinde yatay ve dikey yönlerde gerçekleşir.

Karıştırıcıların onarılması gerektiğinde, PowerRing fermenteri boşaltmadan gerçekleştirilebilir, bu da bir biyogaz tesisi için oldukça önemlidir, zira boşaltma çok fazla zaman alır ve substratların, biyogaz ve para kaybına yol açar.

Besleme Sistemi

Sıvı Hammaddeler:

Sıvı besleme, Merkezi Pompa İstasyonu (CPS – Central Pumping Station) üzerinden PowerRing içine kabul tankından pompalanır. Kabul tankında dalgıç karıştırıcılar, besleme stoğunun en uygun homojenizasyonunu sağlamak için yerleştirilmiştir. Merkezi pompa istasyonu, hammaddeyi birincil digestera veya doğrudan ikinci digester içine pompalama seçeneği sunar.

Katı Hammaddeler:

Hammadde, otomatik besleme sistemine bir yükleyici ile taşınır. Günde bir kez, substratlar besleme sistemine beslenecek ve daha sonra nakil vidalı konveyör yoluyla digestere aktarılacaktır. Ağırlık ölçümü için özel bir tartım sistemine sahip olan sistem, gün boyunca ne kadar hammadde besleneceği konusunda tam bir talimat / denetime izin verir. Bu biyogaz üretimini optimize etmek için önemlidir.

Kontrol ve Görselleştirme Sistemi

PowerRing Biyogaz Tesisi, ekipman ve agregaların kontrolü için gelişmiş bir işletim sistemi içermektedir. Bu, kullanıcının verileri analiz etmesine ve süreç parametrelerini grafiksel bir şekilde sahada veya uzaktan görüntülemesini sağlar.

Gelişmiş işletim sistemi, verilerin kaydedilmesine, izlenmesine, perspektiflerin ve protokollerin oluşturulmasına olanak tanır.

Operatör, her zaman birimler üzerinde kontrol sahibidir ve gerekli tüm bilgileri görüntüleyebilmektedir. Elektrik ve ısı üretimi, hammadde tüketimi, gaz tüketimi ve kendi tüketimi ile ilgili veriler, kontrol sistemi tarafından otomatik olarak kaydedilir ve kullanıcıların aylık veya yıllık bir rapor hazırlamasına izin verir.

Gelişmiş kontrol sistemi internete bağlı ve uzaktan çalıştırılabilir. Mobil işletim ve kontrol sağlayan bir akıllı telefon uygulaması olarak da mevcuttur.

Ortam

Enerlinc Enerji

Fatih Sultan Mehmet Cd.
46/A Pursaklar,  Ankara
06145 Türkiye

İletişime Geçin.

0 (850) 840 02 46
info@enerlinc.com.tr

Telif Hakkı © 2021 Enerlinc Enerji. Tüm Hakları Saklıdır.