Biyogaz Saflaştırma

H2S Giderme – Siloksanların Ekstraksiyonu – Kurutma

Uygun Maliyetli ve Akıllı Biyogaz Şartlandırma Çözümleri

Sınıfının En İyisi

Biyogaz Tesisleri için özel olarak tasarlanmış
Biyogaz Arıtma ve Şartlandırma

2G® CHP
Biyogaz ve LFG
Tam Entegre Gaz Arıtma Teknolojisine Sahip Güç Üretim Sistemleri

BİYOGAZ SAFLAŞTIRMA H2S GİDERME – SİLOKSANLARIN EKSTRAKSİYONU – KURUTMA Uygun Maliyetli ve Akıllı Biyogaz Şartlandırma Çözümleri

Kazançlarınız:

  • Daha düşük maliyet ve daha hızlı geri dönüş
  • Güvenilirlik ve En Yüksek Performans
  • Daha Az Risk, hem Ekonomik, hem Teknik açıdan
  • Genel olarak: daha iyi ekonomi ve katma değer

Çevre dostu ve verimli

Gelişmiş 2G® CHP teknolojimiz doğal biyolojik olarak parçalanabilir materyallerin fermantasyonu sürecinde oluşan biyogazı yararlı hale getiriyor.Verimli ve ekonomik açıdan faydalı olan biyogaz, elektrik ve ısı üretmek için kullanılır. 2G® biyogaz kojenerasyon modülleri, biyogaz uygulamaları için özel olarak geliştirilmiştir.

“Sınıfının en iyisi” Teknolojiyi sunan Güçlü bir Ortak

Dünya genelinde 2G® modüler gaz yakıtlı CHP sistemlerinin pazar lideri konumundadır. 2G® biyogaz enerji üretim tesisleri yıllarca denenmiş ve başarıyla çalıştırılmaktadır. Biyogaz kojenerasyon sistemleri ve gaz işleme teknolojileri üretmek, standart bir motor jeneratörünün paketlenmesine göre daha fazla bilgi birikimi gerektirir. 2G®, teknoloji lideri olarak standartları belirler. 2G®, gaz motor uzmanlarından oluşan benzersiz takımı ve kayda değer ar-ge yatırımlarıyla her zaman öncülük etmeye devam edecektir.

Kurulu 4000’den fazla CHP ve Gaz Arıtma Sistemi

Binlerce memnun müşteri, 2G® kojenerasyon modüllerinin güvenilirliğini ve yüksek verimliliğini takdir ediyor. Katma değer, uygun maliyet ve yüksek sistem erişilebilirliğinin bir kombinasyonu bu müşterilerimize en üst düzeyde işletimsel ve ekonomik sonuçlar sağlar. Konu biyogaz ve özel gazlarla güç üretimi olduğunda 2G® müşterileri işi şansa bırakmaz.

Biyogaz Kurutma Sistemi

CHP Yatırımınızı ve Verimliliğinizi koruyun,
Servis ve Bakım Maliyetini Azaltın

Biogas Dehumidification

Digesterdaki biyogaz veya LFG kuyu deşarjı genelde ortam sıcaklığına bağlı olarak çok yüksek bir su buharı içeriğine sahiptir (m3 Gaz başına 30 ila 100 g su / 35 ft3 için 1,06 ila 3,53 ons’a eşittir). Bu yılda yaklaşık olarak 270.000 litre (72.000 gl) suya eşittir (İki standart boyutlu yüzme havuzu kadar) Kışın daha düşük sıcaklıklarda su buharı, CHP’ye giden gaz boru hattı içerisinde kolayca yoğunlaşabilir. Bu yoğuşma, H2S, NH3, CO ve H2 ile birlikte hızlandırılmış korozyona neden olabilir. Ayrıca, emme bölümündeki yoğunlaşma otomatik olarak motor verimliliğini azaltır. H2S filtre sistemlerinin etkinliğini de önemli ölçüde azaltır.

Biyogaz Kurutma neden Önemli?

Gazlı kurutma, CHP motorunda yanma sürecini optimize eder ve motor verimliliğini arttırır ve yakıt gazı tüketimini azaltır. Motor yağının kondens ile kirlenmesini azaltmak, gerekli yağ değişimlerini azaltacak ve maliyetleri düşürecektir. İlaveten, bazı Metil Siklo Siloksan bileşenleri ve NH3, doğal olarak kondens ile birlikte kısmen salınan zararlı maddelerdir.

Amonyanın suda çözünür olduğu göz önüne alındığında, NH3 içeriği su buharı giderimi / soğutma ve kurutma işlemi sırasında azaltılır.

Su (yüksek nem içeriği), motor yağları için en zararlı kontaminantlardan biri olabilir. Yağ oksidasyonunu hızlandırır ve yağ filmi üretimine müdahale eder. “Karbonik Asit” oluşumunu önlemek için yüksek nem içeriği de biyogazdan uzaklaştırılmalıdır. Bu asitler, yağın alkalinitesinde (taban numarası) hızlı bir düşüşe neden olur, bu da korozif olmayan bir ortam ve baz yağ – oksidasyonuna neden olur. Bu asitlerin varlığı göze çarpmıyorsa aşınmayı hızlandıracak ve kritik motor parçalarını muhtemelen aşınarak büyük planlanmamış tamiratlar ve kesintiler meydana gelebilir.

Büyük Biyogaz Hacimleri için Gaz Yıkama / Kurutma Opsiyonu

2G – SD gaz yıkayıcı / kurutucu GST-1000-S, biyolojik ve LFG gazlarının nemden arındırılması için tasarlanmıştır. 2G-SD gaz yıkayıcı / kurutucunun ana bileşeni, bir reaktör kabının içinde paketlenmiş bir sütundur ve biyogaz yukarı doğru akar. Ters yönde (aşağıya doğru) çok soğuk su akar.

Reaktörde, soğuk su ile sıcak biyogaz arasında yoğun bir ısı ve kütle değişimi gerçekleşir. Gaz soğutulur ve alınan buhar nemi, aşağıya doğru akan soğuk su akışıyla yakalanan ince sis damlacıklarına yoğunlaşır. Su sürekli olarak geri dönüştürülür. Harici su temini gerekmemektedir. Katı parçacıklar ve bazı zararlı gaz bileşenleri gibi gaz safsızlıkları, suda çözünürlüğüne göre su tarafından emilir.

Gaz Yıkama - Gaz Kurutma
Gaz Yıkama - Gaz Kurutma
Gaz Yıkama - Gaz Kurutma

Hidrojen Sülfür ve Siloksan Filtre Teknolojileri

Pazar Liderinden Yenilikler

H2S & Siloksan Filitre
H S & Siloksan Filitre
H S & Siloksan Filitre

H2S ve Siloksan Giderimi Neden Önemli?

Yatırım, neden çok akıllı bir fikir haline gelmiştir?

Biyogazda sıklıkla bulunan Kükürt, özellikle Hidrojen Sülfür H2S ve Uçucu Metil Siloksanlar (VMS) yüksek konsantrasyonları herhangi bir Motor veya Türbin için zararlıdır. Yanma gerçekleştiğinde VMS, Silikondioksit‘e dönüşür. Silikon Dioksit, Gazdaki diğer Elemanlarla ve Yağlama Yağı ile birleşerek, özellikle Yanma Odası içerisinde Yüzeyler biriktiren sert bir Matris oluşturur. Depozitolar biriktikçe, Motor Verimliliği düşer, Yanma Odaları’nda düzensiz Patlamaya neden olur.

Ortaya çıkan yanmamış Yakıt, Egzoz Gazı artan emisyonlarını kirletir. Bu noktada Motor, önemli hasar riski altındadır.

LÜTFEN DİKKAT EDİN: Motorların ve Türbinlerin Bazı Tedarikçileri, 800 ppm’e kadar H2S‘nin kabul edilebilir olduğunu ve 1 Yıl Garantinizi etkilemeyeceğini belirtmektedir. Çoğu H2S ve Siloksan hasarının “Garanti Sona Erme Sonrası’nda’’ gerçekleştiğini anlamak önemlidir. O zaman gaz temizlemeden çalışan her motor sahibi önemli sorunlar yaşayacaktır.

Sonuç olarak, Servis ve Bakım Maliyetleri oldukça önemli ölçüde artmaktadır.
Diğer Tedarikçilerin potansiyel Alıcıları, Gaz Tedavisi olmadan çalıştırmanın uygun olduğunu düşünmelerini ve hiçbir H2S Temizleme yapılması gerekmediğinin farkındayız. Bu tür yanıltıcı Bildirimler Hakikat ve Gerçekleri temsil etmiyor.
Her zaman daha uygun maliyetlidir ve H2S ve Siloksanlar çıkarıldığında ve Gaz işleme tabi tutulursa, uzun Süreli Hizmet Maliyetiniz her zaman daha ucuz olacaktır.

Kojenerasyon Uzmanınıza başvurun!

Daha iyi bir çözüm yok…

0 850 840 0 246

Valfler, Pistonlar, Piston Halkaları, Gömlekler, Silindir Başlıkları, Buji ve Turboşarjlar için ciddi hasar oluşabilir, bu da erken servis ve masraflı onarımlar gerektirir.

Kojenerasyon ünitelerinde H2S ve Siloksan sorunları
Kojenerasyon ünitelerinde H2S ve Siloksan sorunları

Yüksek Kükürt (H2S) ve Siloksan içeriği de Egzoz Gazı Isı Eşanjörüne ve Egzoz Sistemine zarar verir.

Kojenerasyon ünitelerinde H2S ve Siloksan sorunları

Kazançlarınız ve Avantajlarınız

  • Tam entegre H2S ve Siloksan Arıtma Sistemi
  • En Ekonomik Çözüm
  • H2S ve Siloksan giderimi için tasarlanmış Aktif Karbon Filitre Bakım gerektirmeyen tasarım
  • Prosese uygun konfigürasyon
  • Binlerce Biyogaz Tesisinde kendini kanıtlamış güvenilir teknoloji